Levná delikatesa v Penny: Oblíbený perník teď za méně než pět korun!

Levná delikatesa v Penny: Oblíbený perník teď za méně než pět korun!

2 min čtení Autor: Jonáš Černý

Už od čtvrtka 17. dubna najdete oblíbený perník v prodeji v Penny za méně než 5 korun! Udělejte si radost tradiční pochoutkou, která evokuje vzpomínky na dětství a slavnosti. Nevšední akce potrvá do 23. dubna.

Perník, tradiční pochoutka, kterou pamatují generace Čechů, je nyní k dostání v obchodním řetězci Penny za méně než 5 korun. Tato delikatesa svou vůní a chutí evokuje vzpomínky na návštěvy u babičky během Vánoc či Velikonoc. V nabídce ho můžete nalézt od čtvrtka 17. dubna.

Perník, známý svou specifickou vůní, se pojí nejen s oslavami zimních a jarních svátků, ale objevuje se i během roku. Můžeme ho vidět v podobě perníkových bochánků nebo jako součást tvarohových knedlíků. Charakterizuje ho sladkost, hnědá barva a výrazné kořeněné aroma. Pro mnoho Čechů nad 30 let je tato pochoutka nezapomenutelná.

Nečekaný poklad objevený na zahradě: Manželé zbohatli díky zlatým mincím

Nečekaný poklad objevený na zahradě: Manželé zbohatli díky zlatým mincím

Číst článek

Obrázek v reklamní kampani ukazuje medový perník, který poteší jak děti, tak dospělé. K Velikonocům patří perníky neodmyslitelně. Perníky značky Perníkář jsou nyní v prodeji za 4,90 Kč – to je snížení ceny o 37 % oproti původním 7,90 Kč. Akce, která přichází včas na Velikonoční pondělí, potrvá do středy 23. dubna.

Perník má v českých zemích dlouhou tradici sahající až do 14. století. Prvně je zmiňován v roce 1335 v Turnově, kde se prodával o Vánocích. Pekaři specializující se na jeho výrobu byli nazýváni "caletníci" nebo "artopiperisté". Těsto perníku obsahovalo směs aromatického koření, jako skořice, hřebíček a další. Různé rodinné receptury se lišily v použitém koření a sladidlech.

Využití moderních aplikací při řízení: Jak se vyhnout pokutám a být v bezpečí

Využití moderních aplikací při řízení: Jak se vyhnout pokutám a být v bezpečí

Číst článek

Slavný pardubický perník pochází původně z Hradce Králové. Recept odkoupil Vilém II. z Pernštejna a přenesl výrobu do Pardubic. Kromě této varianty existují i miletínské modlitbičky či štramberské "tatarské uši". Varianta z plechu, obohacená marmeládou a čokoládou, získává popularitu.

Zajímavostí je, že český název "perník" vychází ze slova "pepř". Původní "peprník" odkazuje na dobu, kdy se do těsta přidával pepř, což je dnes již neobvyklé.

Související články

Načítání dalších článků...